Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies.

Wyszukaj firmę:

Aktualności:

Pożyczanie w sieci

2013-05-13

 

 

Pożyczanie w sieci

W związku z ogromną jak nigdy dotąd popularnością i powszechną dostępnością Internetu, a także wzrastającą świadomością możliwości, które oferuje sieć, coraz częściej i odważniej Polacy korzystają z dobrodziejstw tego podstawowego narzędzia uzyskiwania informacji i pozostawania w kontakcie z innymi.

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie miałaby adresu e-mail, nie korzystała z usług bankowości elektronicznej, lub choćby nie surfowała w Internecie w poszukiwaniu informacji na temat prognozy pogody, czy programu telewizyjnego. W związku z tym nie można się dziwić, iż dużą popularnością cieszą się także pożyczki przez Internet. Portale oferujące takie bezpośrednie pożyczki mają za zadanie skomunikowanie osób potrzebujących doraźnego wsparcia finansowego (choćby na zakup opału na zimę, czy też sfinansowanie wakacyjnego obozu dla dziecka) z inwestorami, chcącymi udzielić pożyczki. W sieci wszystko załatwia się szybko, i bez wychodzenia z domu, stąd taką formę wsparcia chętnie wybierają osoby mieszkające na wsi, i inni mający problem z bezpośrednim dostępem do bankowych usług finansowych.

Pożyczki bezpośrednie umożliwiają pożyczkobiorcy wynegocjowanie odpowiadającego mu oprocentowania i dopasowania rozkładu spłaty rat tego oprocentowania do jego indywidualnych możliwości i potrzeb. Hasłem najprościej opisującym zasadę działania portali oferujących pożyczki społecznościowe jest „mam – inwestuję, brakuje mi – pożyczam”. Inwestorzy lokujący swoje aktywa w takie pożyczki zyskują na oprocentowaniu spłat tychże. Ponadto portale oferujące pożyczki społecznościowe, w zależności od doświadczeń z danym kontrahentem, proponują stosowne ubezpieczenia dla zainwestowanych kwot. Jeśli chodzi zaś o klienta – pożyczkobiorcę regularnie wywiązującego się ze swoich zobowiązań, z czasem oferta skierowana do niego staje się korzystniejsza, bardziej dopasowana do jego potrzeb i oczekiwań, a także bardziej elastyczna. Kontaktowanie się z konkretną osobą udzielającą doraźnego wsparcia znacząco ułatwia proces brania pożyczki. Społecznościowe charaktery takich portali czynią wzięcie pożyczki przez Internet mniej stresującym, bardziej naturalnym, bo choć dla nikogo sytuacja, w której zmuszony jest coś od kogoś pożyczyć, nie jest przyjemna ani komfortowa, to jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – wielu ludzi staje w obliczu takiej konieczności przynajmniej raz w życiu. Takie „podbramkowe” sytuacje zdarzają się nie tylko osobom niezaradnym, czasem splot okoliczności zmusza do sięgnięcia po pomoc i nie należy z tego robić dramatu.

Ta forma uzyskania potrzebnej pilnie kwoty i popularność portali oferujących „social lending”, może stanowić sporą konkurencję dla oferowanych w tej dziedzinie bankowych usług finansowych. Jest to z całą pewnością duża zaleta pożyczek przez Internet, gdyż konkurencja w każdej dziedzinie sprawia, że osobą mogącą na niej najlepiej skorzystać, jest sam klient.

 

Dostępne rodzaje płatnosci