Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies.

Zaloguj sie:

Mój człowiek na mieście. Kim są wirtualni konsjerże?

Codzienny natłok spraw do załatwienia sprawia, że trudno znaleźć czas na odrobinę wypoczynku. Wykonanie pewnych działań administracyjnych lub organizacyjnych pochłania także sporo energii. Niepowodzenia doprowadzają do frustracji związanej z niemożnością szybkiego załatwienia sprawy. Efekt? Na korytarzach rozmaitych przedsiębiorstw czuć dojmującą atmosferę irytacji wywołanej przedłużającymi się w nieskończoność procesami.

czytaj dalej »

Medal Polskiej Przedsiębiorczości

Medal Polskiej Przedsiębiorczości to instytucja marketingowa, która nadzoruje wyróżnienia obejmujące cały kraj. Założeniem naszego programu jest wyłonienie najlepszych firm w Polsce, zarówno wśród największych, jak i małych rodzinnych przedsiębiorców. Nie zapominamy, że to właśnie oni stanowią filar polskiej gospodarki.

czytaj dalej »

Upał - obowiązki pracodawcy

Paragraf 112 pozycji 1650 dziennika ustaw z roku 2003 numer 169 głosi, iż "Pracodawca jest obowiązany zapewnić wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje, a pracownikom zatrudnionym stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych zapewnić oprócz wody inne napoje. Ilość, rodzaj i temperatura tych napojów powinny być dostosowane do warunków wykonywania pracy i potrzeb fizjologicznych pracowników". Litera prawa - jak zwykle sucha i nieubłagana - nakłada na pracodawców szereg zobowiązań, jakie niejeden z nich skłonny byłby uznać za wymagające. Tymczasem prawda jest zawstydzająco banalna - na bezpieczeństwie i higienie warunków pracy oszczędzać po prostu nie warto (interesuje nas tu bardziej aspekt ekonomiczny, niż etyczny).

czytaj dalej »

Dostępne rodzaje płatnosci