Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies.

Wyszukaj firmę:

Aktualności:

Co z tym kryzysem?

2012-04-01

 

Od kilku lat w mediach stałą pozycję zajmuje Kryzys Gospodarczy. Ale skąd on się wziął w Polsce, czy rzeczywiście nas dotyczy? Czy rzeczywiście nastąpiło u polsce spowolnienie gospodarcze, a może u podstaw kryzysu leży coś zupełnie innego?

Jak odnieść się do tego kryzysu w natłoku sprzecznych informacji, serwowanym nam przez media 24.h na dobę.

W ciągu jednej doby słyszymy o konieczności cięć i oszczędnościach, o wydłużeniu wieku emerytalnego  i  gigantycznych premiach wypłacanych z państwowej kasy lekką ręką.

Czy faktycznie kryzys jest w gospodarce, czy być może w złym zarządzaniu finansami publicznymi?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą kieruje się prostym rachunkiem po jednej stronie jest pozycja winien po drugiej pozycja ma. Różnica tych dwóch pozycji daje nam saldo na plusie lub minusie. By saldo było na plusie pozycja ma musi być wyższa niż pozycja winien, inaczej firma traci najpierw płynność finansową, co jest prostą drogą do bankructwa.

By tego uniknąć należy przeprowadzić rzetelną analizę kosztów i wpływów. Czy nasz minister finansów tego nie wie? Czy ciągłe zaciąganie długów, na pokrycie wielce nieuzasadnionych wydatków nie jest prostą drogą do bankructwa?

Zatrudnianie dodatkowych urzędników  (w tym sektorze znów wzrost o 1% )nieustająco pogarsza stan naszych finansów. Nie spłacane w terminie zadłużenie (czyli tak zwane rolowanie)podraża koszty spłaty zadłużenia, czyli spłacamy nieustająco odsetki oraz prowizje za przesunięcie terminu spłaty, a główny dług pozostaje nie spłacony. Skąd w takim razie tak ogromny dług publiczny?

By poprawić sytuację przedsiębiorstwa Polska należy  zrobić prostą rzecz, od której zaczyna każdy przedsiębiorca-redukcję zatrudnienia. Zlikwidować zbędne agencje wszelkiego rodzaju i zrobić porządek w systemie podatkowym. Jeżeli minister  finansów tego nie zrobi, to żadne podniesienie podatków PIT, CIT, VAT oraz wydłużenie wieku emerytalnego nie poprawi stanu naszych finansów.

A kolejne kredyty zaciągnięte na spłatę  odsetek kolejnych zrolowanych długów na pewno tego nie zmieni.

Dostępne rodzaje płatnosci